Yeni Yüzüklerin Efendisi The Hunt for Gollum filminin vizyona giriş tarihi belli oldu

Peter Jackson’ın Yüzüklerin Efendisi film üçlemesi, film stüdyolarının sonsuza dek var olacak büyük bir franchise için gereken her şeye karar verdiği dönemde ortaya çıktı. Bu açıdan bakıldığında Warner Bros. Discovery’nin Tolkien’in çalışmalarından şu ana kadar olduğundan daha fazla fayda sağlamamış olması biraz şaşırtıcı. Ancak şirket az önce iki yeni Yüzüklerin Efendisi filminin üzerinde çalışıldığını duyurduğu için bu durum yakında değişecek.

Yeni Yüzüklerin Efendisi The Hunt for Gollum filminin vizyona giriş tarihi belli oldu

İlkinin adı geçici olarak Yüzüklerin Efendisi: Gollum’un Avı ve Andy Serkis tarafından yönetiliyor; onu Jackson’ın önceki filmlerindeki Gollum rolündeki performansıyla hatırlayabilirsiniz. Serkis’ile birlikte ve Fran Walsh ve (önceki Orta Dünya filmlerini Jackson’la birlikte yazan) Philippa Boyens de senaryo üzerinde çalışıyor. Peter Jackson, Walsh ve Boyens’la birlikte yapımcılık da üstlenecek. Serkis daha önce Hobbit filmlerinde ikinci birim yönetmeni olarak görev yapmış ve aynı zamanda 2022 yapımı Venom: Let There Be Carnage filminin de yönetmenliğini yapmıştı.

Filmin çalışma başlığı göz öne alındığında, Serkis’in yeniden başrolde Gollum olarak yer aldığını öğrenmek sizi şaşırtmayacaktır. Filmin neyi kapsayacağına gelince, henüz resmi bir açıklama yok – ama yine de başlık, filmin Hobbit ve Yüzüklerin Efendisi olayları arasında, Gandalf ve Aragorn’un Orta Dünya’da Gollum’u arayıp yüzük hakkındaki gerçekleri öğrenmeye çalışırken geçeceğini gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir